• 724servisler@gmail.com
  • 0850 840 3293

HABER DETAYI

11 Mayıs 2019 5:36 pm

Bedirhan bebek ile annesini şehit eden terörist yakalandı!

Rate this post

Hakkari’de astsubay eşi Serkan Karakaya’yı ziyaretten dönerken terör örgütü PKK’nın hain tuzağı ile şehit olan Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya’nın katili, güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonla yakalandı. Hakkari Valiliği, sağ olarak ele geçirilen PKK’lı Metin Daşdemir’in yanı sıra bir kişinin daha Diyarbakır’da gözaltına alındığını açıkladı. Bedirhan bebeğin babası astsubay Serkan Karakaya, teröristin yakalanma haberini, “9 ayın en güzel haberi” sözleriyle değerlendirdiHakkâri’nin Yüksekova ilçesinde, 31 Temmuz 2018’de, görev yapan eşi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’yı, 11 aylık bebeğiyle ziyaretten dönerken terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ile minik Mustafa Bedirhan’a yönelik saldırının faillerinden olduğu belirlenen PKK’lı terörist Metin Daşdemir yakalandı. Bedirhan bebek ile annesini şehit eden teröristin, güvenlik güçlerince, Yüksekova’nın Yeniışık köyünde yakalandığı, Hakkâri Valisi İdris Akbıyık tarafından açıklandı.

SİLAH VE TEÇHİZATIYLA YAKALANDI

Hakkâri Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; 11 Mayıs 2019 günü saat 02.00 sıralarında Yüksekova ilçesi Yeniışık köyünde bir adrese icra edilen operasyon sonucu 1 bölücü terör örgütü mensubu, silah ve teçhizatlarıyla birlikte sağ olarak ele geçirilmiş, 1 şüpheli de gözaltına alınmıştır.

ÇOK SAYIDA SALDIRININ FAİLİYDİ

Ele geçirilen bölücü terör örgütü mensubunun; 31 Temmuz 2018 tarihinde Kalana Üs Bölgesi yoluna patlayıcı tuzaklayarak Nurcan Karakaya ve Bedirhan bebeğin şehit edilmesi, 2016 yılında Yüksekova İlçesi Büyükçiftlik Jandarma Karakol Komutanlığı’na saldırının yapılması, 2018 yılında merkez 1565 Rakımlı Tepe Üs Bölgesi’ne yapılan saldırı ile saldırıya müdahale için giden birliklere yönelik Kırmızı Tepe Üs Bölgesi’nde EYP (el yapımı patlayıcı) patlatılması, 2018 yılında 3468 Rakımlı Tepe Üs Bölgesi’ne silahlı taciz atışı yapılması, 2018 yılında Yüksekova İlçesi Kolbaşı Köyünde bulunan baz istasyonuna EYP ile eylem yapılması olaylarının faili olduğu tespit edilmiştir.

3 KALAŞNİKOF, 10 EL BOMBASI ELE GEÇTİ

Yapılan arama tarama faaliyeti neticesinde 3 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, 15 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 425 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 10 adet el bombası, 2 adet sırt çantası, 3 adet şemsiye, 3 adet örgüt kıyafeti, 1 adet uyku tulumu, 1 adet el radyosu ve 1 adet panço ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir” denildi.

BİR TERÖRİST DE DİYARBAKIR’DA GÖZALTINA ALINDI

Hakkari Valiliği, bugün Yeniışık köyüne düzenlenen operasyonda sağ olarak ele geçirilen PKK’lı Metin Daşdemir olayı ile ilgili bir kişinin de Diyarbakır’da gözaltına alındığını açıkladı. Parmak izinden tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu Evin Sevim’ ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“31 Temmuz 2018 tarihinde Kalana Üs Bölgesi yoluna patlayıcı tuzaklayarak Nurcan Karakaya ve bebeği Bedirhan Karakaya’nın şehit edilmesi olayının faili olarak yakalanan ‘Azat’ kod adlı Metin Daşdemir ile birlikte eylemi gerçekleştirdiği parmak izinden tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu Evin Sevim, İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Diyarbakır ilinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

BEDİRHAN BEBEĞİN BABASI ASTSUBAY KARAKAYA: “9 AYIN EN GÜZEL HABERİ”

Konuya ilişkin İHA’nın sorularını yanıtlayan Karakaya, “Öncelikle ben de bu haberi sabah sosyal medya aracılığıyla öğrenmiş bulunmaktayım. Dokuz buçuk ayın en güzel haberlerinden birisiydi bugünkü duyduğum haber. Bir nebze olsun 9 buçuk aylık acımıza bugünkü haber biraz su serpmiş oldu. Acımız ilk günkü gibi taze ve acımızda bir azalma yok. Öncelikle devlet büyüklerimize teşekkür etmek istiyorum. Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve Mili Savunma Bakanımıza. Teşekkürlerimizi iletmek istiyorum.” diye konuştu.“BEDELİNİ ÖDEYECEKLER”

31 Temmuz 2018’de düzenlenen hain saldırının ardından Sivas’ta gerçekleştirilen cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, “Bu katliamın bedelini ödeyecekler. İdam konusundaki hassasiyetimi biliyorsunuz, parlamentoya geldiği anda onaylarım” demişti. Nurcan Karakaya ve oğlu Mustafa Bedirhan düzenlenen törenin ardından yan yana toprağa verilmişti

puan
puan
[Total: 0 Average: 0]

Firma Bilgileri

724 servis
Belirtilmemiş Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Call Now ButtonHemen Ara