HABER DETAYI

8 Eylül 2018 11:49 pm

Stor perde en kolay şekilde nasıl temizlenir?

Stor perde en kolay şekilde nasıl temizlenir?

Stor perdeler son yılların gözdesi olan mekanik perdelerdir. Bu tarz perdeler çok sevilmesine rağmen temizliğinden dolayı tercih etmekte çekinilen bir tarza sahiptir.

Stor perde en kolay şekilde nasıl temizlenir?
5 (100%) 2 votes

Stor perde temizliği sanıldığı kadar zor bir işlem olmamakla birlikte sanıldığı kadar da çabuk pislenmemektedir. Stor perdeler apre ile kaplandıkları için perdelenin dokusu apre ile kaplanarak koruma altına alınır. Kir, toz, leke, koku gibi perdeyi çok çabuk kirletecek etkenlerden koruyarakstor perde temizliği konusunda zorlukça avantaj sağlar. Apre hem perdenizin rulo haline gelmesini kolaylaştırır hem de stor perdenizin kir, leke tutmasını engeller.

Zebra perdelerde de apre koruma var mı?

Zebra perdelerde de tıpkı düz stor perdelerde olduğu gibi apre koruması mevcuttur, buda zebra türünün de kolay temizlendiğinin göstergesidir. Zebra perdeler, daha çok gözeneğe sahiptir bu sebeple stor perde temizliği de oldukça önemli bir


Stor perde çıkartılmadan nasıl temizlenir
 ?

Takma çıkartma sorun olarak görünen stor perde, çıkartılmadan nasıl temizlenir sorusundan önce, perdenizin çıkartılarak sık yıkanmasının perdenizin dokusu açısından çok da sağlıklı olmadığını ve sık sık yıkandığı taktirde çok çabuk yıpranmasına, renginin solmasına neden olabilir.

Bu yüzden stor perdenizi olabildiğince silerek temizlemeye özen göstermelisiniz. Perde temizliği için sıcak suyu bir kovaya koyarak içerisine yarım çay bardağı üzüm sirkesi ve beyaz sabun rendesi koyun oldukça az olmak kaydıyla halı şampuanı da ekleyerek mikrofobik bir bez yardımıyla bezi hafif ıslak bırakacak şekilde silin.

Perdenizi silmek için hazırlayacağınız suya, ağır kimyasallar atmamanız perdenizi daha uzun ömürlü kullanmanıza yardımcı olacaktır. Stor perde ıslanacak şekilde sildikten sonra, ayrı bir kovaya sıcak su koyarak içerisine bir kapak kadar yumoş dökün. Son olarak durulama şeklinde sileceğiniz perdenizin parlayacağından hiç şüpheniz olmasın.

Hem zahmetsiz hem de çabuk temizlenen stor perdeler için oluşan yanlış algının ardından, denemenizi tavsiye ettiğimiz bu temizleme yöntemi ile tüm evinizi stor yaptırmak isteyeceksiniz.

puan
puan
[Total: 1 Average: 5]

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hemen Ara